109 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Co zmienić - Modernizacje wsb2.pl ?

Co was drażni? co brakuje? co udoskonalić?

Ja sam planuje przebudowę działu download. Zmienić formularz wrzucania plików. Ale cały czas myślę jak pod względem technicznym to zrobić. Bo za dużo z was wrzuca materiały gdzie popadnie a nie wg semestru który dotyczy. Być może zrobię możliwość dodawania semestru, kierunku, wydziału, Szkoły.
Na pewno dział download będzie zamknięty przez tydz. Ale to koło marca kwietnia gdzie mało kto tam zagląda.

Planuję też uporządkować panele. Jest ich za dużo. Myślę też żeby przynajmniej połowę z nich zrobić rozwijane. tzn że klikasz na tytuł i np pojawia Ci się spis np ostatnio dodanych materiałów.

Może nowy kolejny wygląd str. Zawsze budzi to jakąś ciekawość.

[b]Na pewno wejdzie w życie zakładka: emaila do wykładowców, hasła na moodle, [/b]
Będą to formularze gdzie będzie można dodać np email do wykładowcy, jego tytuły i imię nazwisko. Dostanie się za to pkt i będzie to wyświetlane wg segregowania. podobnie z kursami + hasłami moodle.

No i dział gry online w końcu rozbuduje bo bieda tam.

Powstanie też dział na podobiznę demotywatorów z rysunkami.

A wy jakie macie propozycje?

dobrym pomysłem byłaby segregacja wg przedmiotów. nie raz zdarza się, że poszczególne roczniki na różnych semestrach mają dany przedmiot. zwłaszcza mam na myśli przedmioty specjalnościowe.

kiepskim pomysłem są ujemne punkty za wrzucenie czegoś co już jest - jeżeli nie mamy wystarczającej liczby punktów, nie jesteśmy w stanie pobrać tego co już jest i sprawdzić. lepsze byłyby może jakieś ostrzeżenia lub punkty ujemne dla tych osób, które z premedytacją robią bałagan. Jeśli wrzucamy swoje notatki to wiadomo, że dodajemy je jako pierwsi. Ale jeśli wrzucamy jakieś testy to łatwo jest w obecnej chwili nieumyślnie powielić materiały.

ogólnie pomysł z punktami duży plus, mobilizuje to do dzielenia się, a nie tylko żerowania przez całe studia na czyiś notatkach materiałach.

hasła na moodle także duży plus, tylko coraz ciężej będzie o te hasła bo często jesteśmy przydzielani do kursów automatycznie przez uczelnie

[b]jeśli chodzi o ujemne pkt[/b], dostają je ci którzy naprawdę przesadzają. Wrzucają jeden identyczny materiał 4 razy... Wczoraj jedna pani wrzuciła materiał którego sam jestem autorem, mało tego w materiale jest moje pismo <smile>, I oprócz PW nie została ukarana w inny sposób. Dziś jedna Pani dodała książki z ubezpieczeń (osak), i pozostawiłem je - mimo że w bazie są już - nie otrzymała kary. Informacja na głównej o punktach minusowych ma za zadanie zmuszać wszystkich by zanim coś dodadzą sprawdzili czy czasem tego już nie ma.

a co z tymi moodle? samo was automatycznie zapisuje na kurs?

A i chce dodać działy które będą dawały pkt np za śmieszny obrazek czy inną rzecz.

teraz większość wykładowców przypisuje nas grupami wykładowymi czy ćwiczeniowymi na dany kurs na moodle, tylko nieliczni podają hasła. A co do punktów to też wydaje mi się fajnym pomysłem:)

drażni mnie niesamowicie to, że w sytuacji awaryjnej nie można od razu pobrać pliku, bo może być niespodzianka z pkt.
Serwis powinien być bardziej "otwarty" i przyjazny

[quote][b]martin957 napisał(a):[/b]
drażni mnie niesamowicie to, że w sytuacji awaryjnej nie można od razu pobrać pliku, bo może być niespodzianka z pkt.
Serwis powinien być bardziej "otwarty" i przyjazny[/quote]

Dlatego warto sobie zrobić zapas pkt. Gdybym zniósł pkt nikt by nie dodał materiału. Nie było by materiałów nie było by użytkowników. Pkt zostaną.

Myślę tylko nad kolejnymi opcjami pozyskania ich. I będzie ich więcej. Być może zrobimy ofertę płatną która znosiła by czasowo ograniczenia. Bo reklamy nie generują zysku. 30gr na dzień to śmiech. A Serwis musi zarobić sam na siebie. Bo swojego czasu włożonego nie liczę.

Co myślicie nad opcją dodatkową - przykładowo 5-10zł miesięcznie za konto premium gwarantujące zniesienie pkt. ? to jest tylko myśl. Albo inny wariant?

Oczywiście jak kogoś bardzo bolą te pkt może zagadać na gg i się jakoś dogadać. Rozmowa nic nie kosztuje.

szczerze to za dostęp do tych materiałów to wolałabym zapłacić zamiast zbierać punkty, nie każdy ma czas na takie zabawy :-)

No pewnie niektóry to by tylko zapłacili i święty spokój :/ a może tak trochę więcej wysiłku i pracy?
Pkt. powodują że ludzie w jakiś sposób "pracują" na dany materiał..

zgadzam się z Ewi89 , dużo korzystniejsze dla strony jest wkładanie czegoś od siebie , nowych materiałów notatek a nie po prostu byc jak ''pijawka''

a co jesli na "gwałt" potrzebuje jakiś materiał...? drobna opłata załatwiła by czasami sprawe :)

Myślę, że z ta drobną opłatą za dodatkowe punkty to nie jest zły pomysł. Osoby które nie posiadają sensownych materiałów niech przyłożą się do działania serwisu od strony finansowej;) Lepsze będzie wsparcie finansowe niż zamieszczanie obojętnie czego.

a ja taki zapasik sobie zrobiłam :D:D udziełałam się jak tylko było mozna zaczęłam nawet od punktó minusowych :D za teraz już na koncie 350 pkt ;p mozna? mozna :D tylko trzeba chcieć :D

stronka bardzo mi się podoba.:)

udoskonaliłabym dodawanie plików do tego portalu

[quote][b]Ewi89 napisał(a):[/b]
No pewnie niektóry to by tylko zapłacili i święty spokój :/ a może tak trochę więcej wysiłku i pracy?
Pkt. powodują że ludzie w jakiś sposób "pracują" na dany materiał..[/quote]

Pkt. powodują też, że wsb2 błyskawicznie się zaśmieca. A zapłata za dostęp do materiałów umożliwiła by zapewne samofinansowanie się portalu.

średnio podobają mi sie te punkty :/ wcześniej bez problemu można było z wszystkiego korzystać, ściągnąć materiały w ostatniej chwili. a teraz muszę posiedzieć tutaj na stronie, żeby wogóle zdobyc materiały :/

no dużo jest przypadków ze ludzie ściągają stąd materiały i rozsyłają całej grupie, ciężko wybrać odpowiednie zasady żeby wszystkim pasowało :/

ludzie trochę wysiłku, wrzucajcie materiały i ściągajcie, pomoc po dwóch stronach !!!!

Z materiałami jest problem. Największy popyt jest na materiały z WSB, ale dopiero po wprowadzeniu punktów zaczęliście je wrzucać. Baza plików jest coraz większa, i dobrze ! System punktów to dobry pomysł, ożywia tą stronę pomimo negatywnych opinii na temat tego systemu zdobywania plików, ale cóż. Za 1 wrzucony plik już coś można ściągnąć, wystarczy się ciut wysilić :)

Spójrzcie na ten problem z mojej strony. Owszem przez lata było tak że można było pobierać bez żadnego "ale", później zdecydowałem się (po rozmowach z wami) na serwer, domene i portal w postaci jaka dziś jest. Sprawiło to że pojawiły się koszty np. serwer domena. Pomijałem przez ponad 3 lata fakt że siedziałem codziennie po kilka - kilkanaście godzin żeby ta strona szła do przodu. Jeśli ktoś nie wyobraża sobie co trzeba zrobić by pozyskać taki zbiór materiałów to spróbuje my w części przedstawić. Przez ponad 3 lata latasz za wszystkimi, otrzymujesz dziesiątki maili dziennie, w głównej mierze były to prośby i emaile które mi nic nie pomagały wręcz przeciwnie. Zobaczcie ile jest tu plików wrzuconych przezemnie... Do dnia dzisiejszego bym musiał ganiać za wszystkimi bo 90% z was byle by naśmiecić na portalu i dostać swoje. Spojrzał ktoś kiedyś z was ile ja dałem swojego życia byście mogli mieć w krótkim okresie to co ja zdobywałem tygodniami, ba nawet latami?

Nie raz tłumaczyłem system pkt, dlaczego powstał... i dziś uważam że był to w pewien sposób strzał w dyche. Dziś po tylu latach wiem że jeśli ten portal ma iść jeszcze dalej musimy wprowadzić kolejne zmiany. Jest jeszcze kilku fajnych ludzi którzy z ogromną chęci przesyłają mi pomysły, pomagają w realizacji.

Owszem, szykujemy się do kolejnego przełomu, i mam nadzieje że i tym razem będzie to dobra decyzja.

Na koniec podsumuje system punktów, jego kadencje z 5 miesięcy:
5 miesięcy, 2x więcej użytkowników, potrzymanie życia na portalu podczas moich "słabych chwil", dziesiątki nowych plików, postów - które nie wymagały mojego czasu.

Zapowiem że system ten potrzebuje modernizacji zresztą jak cała strona... I właśnie to chcemy zrobić. Od miesięcy zapowiadałem że potrzebujemy "automatów". Kodu który sam będzie działał i was opieprzał xP. A nie że ja myślę za was. Bo kto to widział że ktoś dodaje plik odpisany uśmieszkiem lub pół słowem... Będę dożył by wszystko działało na korzyść waszą, mimo że niektórym będzie się zdawało że wymagam za wiele..

Mamy też w planach wprowadzić rozwiązanie dla leniwych - a żeby także i z nich był pożytek. A tych wyróżniających się będziemy nagradzać.

Jeśli ktoś z was miałby kilka godzin tygodniowo do poświęcenia to zapraszam, znajdę mu zajęcie na portalu. Brakuje nam suportu xP

W sprawie punktów - nie wiem, na ile to ma sens, ale co sądzisz, żeby dodatkowo nagradzać za dodawanie plików - mam na myśli dodatkowe punkty za ileś pobrań wrzuconego pliku.

Tzn na pewno później zrobię ranking osób i grup których pliki najczęściej i najliczniej się pobierają i inne. Ale czy nagradzać takie osoby punktami... pomyśle.

nie lepiej wcześniej wprowadzić te modernizacje? Pod koniec sierpnia ludzie zaczną myśleć o poprawkach i częściej tu zaglądać.....

może i szybciej wprowadzimy...zobaczymy... pomysłałem o takiej dacie bo do tego czasu zrobię wiecej zmian...

Pliki wstawiane przez uzytkownikow powinny byc lepiej opisane bo czasami sciagam cos czego kompletnie nie potrzebuje

to prawda czasami nie wiadomo co to jest

to tylko już leży w kwestii samych użytkowników.. czasami ludzie wrzucają byle jak byle tylko nabić pkt..

ktoś ma pomysł na jakieś modernizacje? coś co by się przydało w życiu studentów?

1. Na tym forum przydałaby się wyszukiwarka:
http://wsb2.pl/forum/viewforum.php?forum_id=10

Wklepuję interesujące mnie nazwisko i mam, bez męczącego przeglądania wszystkich stron.

Oraz poprzenoszenie niektórych tematów tutaj:
http://wsb2.pl/forum/viewforum.php?forum_id=5
bo nijak nie są opiniami na temat wykładowców.

2. Nowe posty od twojej ostatniej wizyty:
Czy nie byłoby lepiej, gdyby w danym temacie pokazywało tylko ostatni post który dopisano a nie wszystkie jak leci ? :)

no widzisz boguś? mówiłem ci że tak jak jest teraz to połowa ludzi nie znajdzie wyszukiwarki :P weź dodaj opcję szybkiego przeszukiwania forum, z jego menu a nie bocznego strony

to tu jest wyszukiwarka? ;)

taaa w lewej kolumnie jet "szukaj". Boguś utrzymuje że jest to widoczne i wystarczające xD

Dziwnie przyznawane punkty za kozystanie z materialow,jak wrzucic nowy material, nie wiedzac czy jest juz w bazie:( a spawdzic nie mozna, bo brak punktow,a punkty zdowbywane miedzy innymi przez wrzucanie materialow,juz predezj wole doladowania smsowe..oo.

Przydalaby sie jakas zmiana przyznawania punktow.

Moze zakup transferu.. na ilosc sciaganych plikow

Od strony prawnej "zakup transferu" jest niemożliwy, było to już przez nas analizowane. Dlatego w nagłówku jest możliwość dołączenia do Stowarzyszenia :) uiszczasz roczną składkę, i masz dostęp do funkcji portalu bez potrzeby zdobywania na siłę punktów.

No tak to jedyny sposob lub pisanie postow :) Zawsze jest jakies wyjscie .

widać nie było mnie kilka dni i już w dyskusjach jestem w plecy.

Ok. przemyśle te sugestie i postaram się jutro lub w przyszłym tyg coś zrobić. mam tu na myśli tą wyszukiwarkę.

Odnośnie modernizacji to założę nowy temat gdzie będę pisał co zmieniłem.

Wyszukiwarka forum jest. Na głównej stronie forum. nie ma jej w tematach.
Ale ok można ja dodać także do tematów.
Jest na samym dole w 1 poziomie forum. Znika jeśli wchodzimy na skróty do konkretnych tematów.

Wyszukiwarka po lewej w nawigacji to wyszukiwarka całej str także forum.

Co do reszty sugestii to uważam że brakuje po prostu kogoś kto by pilnował forum.. i przenosił tematy, zakładał nowe etc.

A odnośnie tego by po kliknięciu przenosiło nas do ost postu z tematu to muszę grubo pomyśleć jak to zrobić - bo nie mam pomysłu. musiał bym gdzieś zobaczyć takie działanie w akcji...pomyślimy.

Słowem jeszcze o materiałach jakie są już w bazie. Obecnie przenosimy wszytko na nowy silnik. Potrwa to jeszcze pewnie z rok xP Wszystkie materiały jakie są już dodane na nowym silniku nie mogą się dublować. Nikt z was nie wrzuci 2 razy tego samego pliku. Jeśli byście lepiej opisywali pliki nie było by sugestii typu "nie wiadomo co to jest...".
Najwygodniej poświęcić kwotę składki i pobierać bez limitów. My tym samym śpimy spokojnie że starczy nam na serwer. A nie powiem, ale opłaty wzrastają wraz z wielkością potrzebnego miejsca i wielkością transferu. Dlatego każdy grosz umocni nasz byt. Jednocześnie uważam że dostęp do takiego zbioru materiałów jest wart każdej ceny. No ale pomyślę czy da radę zrobić jakiś podgląd materiału.

no dobra, punkty punktami, ale właśnie ludzie póxniej wrzucają materiał po 2 lub 3 raz zeby zdobyć jakieś punkty. Moim zdaniem za ściągnięcie materiału powinno być zabierane mniej punktów z konta. Pozdrawiam

nie koniecznie...opcja 1 za 4 wydaje mi się dobra. jeśli każdemu udostępnimy pobieranie za minimum wkładu opcja członkostwa przestanie być opłacalna a tym samym przestaniemy istnieć...

Jak pewnie zauważyliście dość dużo opcji nie działa xP wynik mojego wczorajszego błędu xP dziś będę wszystko naprawiał xP

Uwaga system w chwili obecnej dodaje pkt tylko w dziale materiały. Reszta działów w chwili obecnej jest wyłączona z systemu pkt.

spr godziny

spr godz

[size=24]za zgłoszenie każdego błędu na stronie daje 15pkt.[/size]

dodajcie wyszukiwarke w ktoryms gornym narozniku, ktora mozna uzywac w kazdej chwili

jest wyszukiwarka tylko na forum...

okej! będzie wyszukiwarka. pod logiem.

to sie ciesze:D

[quote][url=http://wsb2.pl/forum/viewthread.php?thread_id=44&pid=381#post_381][b... napisał(a):[/b][/url]

[b]Na pewno wejdzie w życie zakładka: emaila do wykładowców, hasła na moodle, [/b]
Będą to formularze gdzie będzie można dodać np email do wykładowcy, jego tytuły i imię nazwisko. Dostanie się za to pkt i będzie to wyświetlane wg segregowania. podobnie z kursami + hasłami moodle.

[/quote]

Wiadomo juz cos w tej sprawie?

istnieją już od kilku miesięcy - aczkolwiek są niekomfortowo ujawnione.
Kliknij na dodaj email i potem na spis emaili.

Brakuje tu hmm zaznaczenia co już było ściągnięte a co nie ...
Przez popołudnie szukałam plików do wykładowcy, wiele razy nacięłam się na to samo od tej samej osoby - a punkty znikały ...

Połączony z 31.01.2013 13:58:
Może jest możliwość aby zrobić tak, ze skoro juz się raz zapłąciło punktami za jakis plik od konkretnego użytkownika to aby był on otwarty na przyszłość ...
Jest tu stos plików i nie zawsze pamieta się gdzie już się było , uważam że taka zmiana była by korzystna dla użytkowników

Połączony z 31.01.2013 14:02:
Można by też dodać funkcję ściągania pliku na konto ...
Nie bezpośredniego pobierania na dysk a własnie coś w stylu "zachomikowania"
Wchodzimy w zakładkę na wsb2 pobrane i ładnie widać co już pobieraliśmy

Połączony z 31.01.2013 14:02:
Chyba, ze nie wiem że cos takiego istnieje już

Strony